5 افسانه گلوتن که از پرسیدن درباره آنها خجالت کشیدید

همه این روزها بدون گلوتن هستند، اما رژیم
‎مد نیز اطلاعات غلطی در مورد g-word منتشر کرده است.
‎بعضی از افراد – حتی کسانی که ادعا می کنند رژیم های بدون گلوتن را دنبال می کنند – حتی نمی دانند گلوتن چیست. و اگر شما یکی از آنها هستید، مشکلی نیست. راز شما را به کسی نخواهیم گفت.
‎ما حتی به شما کمک خواهیم کرد: گلوتن کلمه ای است که برای توصیف پروتئین های موجود در گندم، چاودار و جو استفاده می شود. خواهش میکنم!
در اینجا چند افسانه آورده شده است که اخیراً منتشر شده اند.
لیست سریع: 1 عنوان: گلوتن باعث چاقی شما می شود. url: text: کریستن کرک پاتریک متخصص تغذیه ثبت شده در افسانه شماره یک در مطب خود می شنود این است که قطع گلوتن به افراد در کاهش وزن کمک می کند.
کرک پاتریک، که خدمات سلامتی و تغذیه در کلینیک کلیولند را مدیریت می کند، گفت: “گلوتن شما را چاق نمی کند.” “کالری شما را چاق می کند بدون توجه به اینکه این کالری از کجا می آید، چه از طریق برنج قهوه ای، بدون گلوتن یا شیرینی گندم.”
کرک پاتریک گفت: در حقیقت، گاهی اوقات نان بدون گلوتن می تواند 30 کالری بیشتر از نان معمولی داشته باشد. وی گفت: اگر در روز بیش از مقدار کالری مصرفی خود کالری مصرف کنید، کالری اضافی به صورت چربی ذخیره می شود.
دکتر کلی تومسن، متخصص گوارش در مرکز پزشکی دانشگاه وندربیلت گفت: “برخی از غذاهای فاقد گلوتن حاوی قند یا کالری اضافی برای خوش طعم شدن آنها هستند – برای جبران از دست دادن گلوتن.”
کرک پاتریک گفت، گفته شد، از آنجا که افرادی که فاقد گلوتن هستند، نیاز به خواندن برچسب اضافی دارند، این می تواند به آنها کمک کند تا در کل انتخاب بهتر داشته باشند و در نهایت وزن کم کنند. اما این یک عامل ثانویه است.
لیست سریع: 2 عنوان: گلوتن بخشی از یک رژیم “پاک” نیست. url: text: کرک پاتریک گفت: اول از همه، غذای تمیز ذهنی است. سازمان غذا و دارو تعریف رسمی برای آن ندارد. اما از نظر او، این چیزی در امتداد خوردن غذاهایی است که تا حد ممکن کامل و فرآوری نشده باشند.
به گفته وی، به همین ترتیب، شما می توانید یک رژیم غذایی تمیز که شامل گلوتن است یا یک رژیم غذایی تمیز که باعث قطع آن می شود، بخورید. گلوتن رژیم غذایی را تمیز یا ناپاک نمی کند.
کرک پاتریک گفت: “شما می توانید یک رژیم غذایی وحشتناک بدون گلوتن داشته باشید، دقیقاً مانند یک رژیم وحشتناک گیاهخواری.”
به یاد داشته باشید، سیب زمینی سرخ کرده فاقد گلوتن و گیاهخواری است.
لیست سریع: 3 عنوان: گلوتن برای شما مضر است. آدرس: متن:
تامپسن می گوید که او اغلب می شنود که مردم می گویند می خواهند مقدار گلوتن را در رژیم غذایی خود کاهش دهند، اما او می گوید این گزینه بی فایده (و گران) برای هر کسی است که بیماری سلیاک تشخیص داده نشده است.
تامپسن گفت: “هیچ چیز ذاتاً ناسالم در مورد گلوتن نیست.”
گلوتن به تنهایی فواید زیادی برای سلامتی ندارد، اما غذاهایی که حاوی گلوتن هستند – مانند غلات کامل – فیبر بیشتری دارند و ویتامین B، روی و آهن زیادی دارند. در نتیجه، قطع گلوتن می تواند منجر به کمبودهای غذایی شود.
تامپسن گفت، به همین دلیل است که افراد مبتلا به بیماری سلیاک اغلب با یک متخصص تغذیه ملاقات می کنند تا اطمینان حاصل کنند که هیچ گونه کمبودی در رژیم غذایی آنها وجود ندارد.
‏Quicklist: 4 عنوان: شما شخصاً نمی توانید گلوتن بخورید زیرا فقط آن را می دانید. url: text: درست است که افرادی هستند که نمی توانند گلوتن بخورند، اما آنها اقلیت جمعیت هستند. این افراد به بیماری سلیاک مبتلا هستند.
تامپسن گفت: “بیشتر افراد به بیماری سلیاک مبتلا نیستند، بنابراین نیازی به حذف گلوتن از رژیم های غذایی خود نیستند.”
وقتی فردی مبتلا به سلیاک گلوتن می خورد، به برآمدگی های ریز انگشت مانند که روده باریک آنها را پوشانده آسیب می رساند و باعث می شود مواد غذایی از مواد غذایی جذب نشوند، طبق انستیتوی ملی بهداشت. این بیماری حدود 1 درصد از جمعیت را درگیر می کند و با آزمایش خون می توان آن را تشخیص داد. اگر این نتیجه گیری نداشته باشد، پزشک ممکن است آزمایش های اضافی مانند نمونه برداری انجام دهد.
علائم بیماری سلیاک متفاوت است و می تواند شامل خستگی و اسهال و همچنین مشکلات باروری، درد مفاصل و تشنج باشد. تنها راه درمان رژیم مادام العمر و بدون گلوتن است.
تامپسن گفت: اگر فکر می کنید به بیماری سلیاک مبتلا هستید، قبل از مراجعه به پزشک از خوردن گلوتن دست نکشید. اگر قبل از آزمایش سلیاک، از خوردن گلوتن دست بکشید، می تواند منجر به تشخیص منفی کاذب شود.
همچنین افرادی وجود دارند که به عدم تحمل گلوتن مبتلا هستند که به گفته تامپسن این یک تشخیص است که فقط در صورت رد سایر تشخیص های احتمالی انجام می شود. این افراد بیماری سلیاک ندارند اما پزشکان آنها تشخیص داده اند که نمی توانند گلوتن بخورند. مجدداً، وی گفت افرادی که مشکوک به عدم تحمل گلوتن هستند نباید قبل از مراجعه به پزشکان خود از خوردن گلوتن دست بکشند.
تامپسن گفت، سرانجام، حساسیت به گلوتن زمانی است که کسی هنگام خوردن گلوتن علائم واکنش آلرژیک را تجربه می کند. ممکن است لب هایشان متورم، تنفس دشوار یا اسهال باشد. باز هم، مردم نباید خود تشخیص دهند یا خود درمانی کنند.
لیست سریع: 5 عنوان: گلوتن باعث سرطان می شود. url: text: تامپسون می گوید این یک افسانه برای اکثر مردم است.
تامپسن گفت: “برای یک فرد معمولی، خوردن گلوتن در رژیم غذایی خطر سرطان را افزایش نمی دهد.”
با این حال، عوارض طولانی مدت بیماری سلیاک درمان نشده می تواند شامل سرطان های روده باشد. وی گفت، اگر فکر می کنید به بیماری سلیاک مبتلا هستید، قبل از هرگونه تغییر در رژیم غذایی با پزشک خود مشورت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.