کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی شامل تزریق دی اکسید کربن به پوست است. دی اکسید کربن گازی نامرئی و بی بو اس و در هوایی است که ما تنفس می کنیم وکه به طور طبیعی در بدن هم وجود دارد. تزریق دی اکسید کربن در پوست برای جوانتر کردن است. کربوکسی تراپی به کاهش پف و از بین بردن سیاهی دور چشم کمک می کند. با این روش پوست را شفاف و صاف تر می کند و چربی را کاهش می دهد.

گلبول های قرمز پس از تزریق در زیر پوست، اکسیژن را در بافت ها آزاد می کنند که باعث می شود این ناحیه با سرعت بیشتری خود را ترمیم کند. سلول ها عملکرد بهتری دارند و تولید کلاژن و الاستین در اپیدرم و درم تحریک می شود.

تاثیر کربوکسی تراپی

تزریق دی اکسید کربن تضمین می کند که گلبول های قرمز خون که O2 (اکسیژن) را در سراسر بدن ما از طریق ریه ها منتقل می کنند به صورت موضعی تحریک می شوند. به این ترتیب، کربوکسی تراپی باعث می شود گلبول های قرمز اکسیژن بیشتری را به ناحیه تحت درمان برسانند. این اثر بور نامیده می شود.


توضیح اثر بور به صورت علمی

CO2 رگ های خونی را گشاد می کند و جریان خون را افزایش می دهد. CO2 به گلبول های قرمز نفوذ می کند و با اکسیژن واکنش می دهد که HCO3 (کربنات هیدروژن) تولید می کند. این به نوبه خود مقدار pH گلبول های قرمز را کاهش می دهد. هرچه مقدار pH کمتر باشد، اکسیژن بیشتری از اکسی هموگلوبین آزاد می شود. اکسیژن آزاد شده توسط سلول های بافت جذب شده و متابولیسم را فعال می کند. اکسیژن بیشتر منجر به بازسازی بافت قوی تر و تسریع می شود. به طور کلی، هر چه اکسیژن بیشتر باشد، متابولیسم سلولی شدیدتر است و توانایی خود ترمیمی پوست در مواردی مانند پیری پوست، سیاهی دور چشم و اسکار قوی‌تر می‌شود.

تاریخچه کربوکسی تراپی

تاریخچه کربوکسی تراپی به سال 1830 برمی گردد. در حمام های حرارتی رویات (فرانسه)، مورد استفاده قرار گرفت و توسعه یافت. در اسپاهای سلطنتی، بیمارانی که از گردش خون ضعیف رنج می‌بردند، در آب‌های غنی از دی اکسید کربن غسل می‌کردند تا زخم‌شان سریع تر بهبود یابد. به لطف کربوکسی تراپی، می‌توانیم اطمینان حاصل کنیم که سلول‌های پوست اکسیژن بیشتری را دریافت می‌کنند. این تا حدی باعث میشود تولید سلول های جدید و تولید کلاژن به تاخیر نیفتد.

علاوه بر این، تزریق دی اکسید کربن طبیعی به زیر پوست (که بدن را به این باور می رساند که به اکسیژن بیشتری نیاز دارد) روند بهبود طبیعی بدن شما را ادامه می دهد. افزایش گردش خون به معنای کلاژن جدید، رشد سلول های جدید و تخریب سلول های چربی است که به نظر می رسد پوست را تجدید کرده و آن را سفت تر می کند.کربوکسی تراپی یک درمان زیبایی غیر جراحی است و توسط FDA تایید شده است.

در حال حاضر، شعب اسلیم فکتوری آماده ارائه خدمات کربوکسی تراپی هستند. برای اطلاعات بیشتر با شعب در تماس باشید.

ایمنی کربوکسی تراپی

هنوز شایعاتی در مورد کربوکسی تراپی وجود دارد، مانند داستان هایی در مورد کور شدن با استفاده از کربوکسی در اطراف چشم. ولی بدانید هیچ کس با کربوکسی تراپی کور نشده است. این روش یک درمان فوق العاده برای سیاهی زیر چشم، سفت کردن پوست، بهبود علائم کشیدگی و کاهش سلولیت است. درمانی که به ما سلاحی ایمن و مفید در مبارزه با پیری پوست می دهد.

این روش دردناک نیست، اما احساس سوزش خفیفی ایجاد می‌کنند. بلافاصله پس از درمان، پوست کمی قرمز و متورم خواهد شد. بعد از 10 تا 15 دقیقه، دوباره محو می شود و می توانید فعالیت های روزانه خود را از سر بگیرید. نتیجه طبیعی است و هیچ اثری از خود باقی نمی گذارد.

جهت کسب اطلاعات تکمیلی در خصوصخدمات زیبایی مجموعه هایپوکسی، از طریق شماره‌های درج شده با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.