7 علامتی که نشان میدهد اشتباه از پوست مراقبت شده است

من مطمئن هستم که اکثر مردم می توانند با این موضوع ارتباط برقرار کنند: شما در مورد این محصول زیبایی می شنوید، محصولی که نوید می دهد تمام زشتی های پوست شما را از بین ببرد و آن را درخشان کند. با این حال، هنگامی که شما آن را در دست بگیرید، هیچ اتفاقی نمی افتد. بدتر از آن، به نظر می رسد وضعیت پوست شما به تدریج در حال بدتر شدن است. در اینجا شش نشانه وجود دارد که به شما کمک می کند تصمیم بگیرید که آیا زمان آن رسیده است که دیگر از آن محصول استفاده نکنید یا خیر.

لکه های قهوه ای روی پوست شما

ما عاشق تفریح ​​در زیر نور خورشید هستیم، اما اگر زمان زیادی را صرف برنزه کردن می کنید، ممکن است متوجه لکه های قهوه ای روی پوست خود شوید. این لکه های قهوه ای که معمولاً در اثر قرار گرفتن طولانی مدت در معرض نور خورشید ایجاد می شوند، ممکن است نشانه ای از تجدید نظر در فرمول ضد آفتاب خود باشند. در اصل، این به این دلیل است که ممکن است محافظت طیف گسترده ای را به شما ارائه ندهد. در این شرایط بهترین انتخاب چیست؟ یک ضد آفتاب با SPF 30 یا بالاتر، فرموله شده با اکسید روی یا اکسید تیتانیوم را برای بهترین پوشش انتخاب کنید.

ناراحتی (خارش، قرمزی، سوزش و سوزش)

در حالی که ممکن است این ضرب المثل “زیبایی درد دارد” را شنیده باشید، اگر درد همراه با علائم التهاب مانند قرمزی یا سوزش را تجربه می کنید، بلافاصله استفاده از محصول را قطع کنید. در حالی که موادی مانند بنزوئیل پراکسید (که معمولاً در درمان آکنه یافت می شود) وجود دارد که می تواند باعث تحریک خفیف شود، قرمزی یا احساس سوزش که بیش از چند روز طول بکشد، نشانه ای است که باید محصول را دور بریزید. هنوز مطمئن نیستید که آیا این محصول پوست شما را تحریک می کند؟ سعی کنید آن را با یک مرطوب کننده رقیق کنید. اگر همچنان احساس سوزش و ناراحتی دارید، از شر این محصول مراقبت پوستی خلاص شوید.

آیا تا به حال تجربه کرده اید که یک محصول را روی پوست خود بمالید، فقط متوجه شوید که گلوله ها یا پوسته های کوچکی روی پوست شما مالیده می شوند؟ وقتی این اتفاق می‌افتد، لزوماً به این معنی نیست که مشکلی در مراقبت پوستی شما وجود دارد، بلکه فقط می‌تواند به این معنی باشد که با فرمول یا روتین شما ناسازگاری دارد. هنگام خرید محصولات مراقبت از پوست، مواظب موادی مانند امولسیفایرها باشید که میتوانند باعث ایجاد گوی های کوچک در هنگام مالیدن محصول روی پوست خود شوند.

توده ها و برآمدگی ها

ممکن است زمانی که یک محصول جدید مراقبت از پوست را شروع می‌کنید، پوستتان ترک بخورد، زیرا پوست شما زمان می‌برد (دو تا سه هفته) تا با محصول جدید سازگار شود. سعی کنید محصولات مراقبت از پوست حاوی مواد غیر کومدون زا یا فرمول سبک تری بر پایه آب تهیه کنید.

فوق العاده روغنی یا فوق العاده خشک

خشک: اگر قسمتی از پوست شما خشک یا پوسته پوسته است، محصولی که استفاده می کنید ممکن است با مواد خشک کننده مانند الکل ساخته شده باشد یا ممکن است به یک ماده خاص حساسیت داشته باشید.

روغنی: محصولات کنترل کننده روغن که خیلی قوی هستند در واقع می توانند چربی طبیعی پوست را از بین ببرند و به نوبه خود باعث تولید چربی بیشتر از آن شوند.

حساسیت به نور

موادی مانند AHA و بنزوئیل پراکسید که معمولا در درمان‌های آکنه یافت می‌شوند، می‌توانند باعث ایجاد تغییرات شیمیایی در پوست شوند که آن را به خورشید حساس‌تر می‌کند. اگر حساسیت غیرقابل تحمل است، محصول را رها کنید یا فقط در صورتی از آن استفاده کنید که قصد دارید در داخل خانه بمانید.

هیچ کاری برای شما و پوست شما انجام نمی دهد

وقتی محصول جدیدی را انتخاب می کنیم، سخت است که بی تاب نباشیم. با این حال، دادن زمان به آن نیز مهم است. بالاخره معجزه یک شبه اتفاق نمی افتد. اما برای دیدن نتایج چقدر زمان لازم است؟ خوب، این بستگی به نوع محصول و منطقه مورد نظر دارد. درمان لکه بینی حدود ده روز طول می کشد تا یک جوش را از بین ببرد در حالی که ضد پیری چین و چروک و لکه های تیره ممکن است تا یک ماه طول بکشد تا جادوی خود را اعمال کند. با مرطوب‌کننده‌ها و ماسک‌های آب‌رسان، تقریباً فوراً تأثیر آن را خواهید دید. اگر از یک محصول لایه بردار مانند لایه بردار شیمیایی استفاده می کنید، حدود یک یا دو هفته به آن فرصت دهید تا اثر کند.

جوش های آکنه

این احتمالاً یکی از رایج ترین مشکلاتی است که هنگام تعویض محصول ظاهر می شود. به گفته دکتر کالوین چان، مدیر پزشکی کلینیک زیبایی و لیزر کالوین چان، پوست اغلب به دو تا سه هفته نیاز دارد تا با محصول جدید سازگار شود، در این زمان، باعث ایجاد جوش های جزئی می شود که پس از دوره تنظیم از بین می روند. با این حال، اگر شدت جوش‌ها متوسط ​​تا شدید باشند، به این معنی که بیش از یک یا دو جوش در یک زمان ایجاد می‌کنید، احتمالاً این محصول برای شما مناسب نیست. به سراغ محصول دیگری بروید و به دنبال موادی باشید که غیر کومدون زا هستند یا فرمولاسیون روغن در آب سبک تری دارند.

دیدگاهتان را بنویسید


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.